ÖVRIGT / Mattor / Shiraz/qashgai 6137022
nr 613 7022
Shiraz/qashgai
Antik, daterad 1899, cirka 150x200
Kondition: jämnt ställvis något hårdare slitage, en kortsida saknar någon knutrad
Utrop:
4.000 kr
Såld:
5.200 kr
måndag 30 november 2009
kl 16:00:01
ledande budet*
3.000 kr
3.500 kr
4.000 kr
30 nov
TEMA Orientaliska mattor 10
Visning 27/11, 28/11, 29/11 och 30/11 kl 11 -16.
Läs mer om TEMA Orientaliska mattor 10